O tigaie uitată pe foc a creat panică într-un bloc din localitatea Horia





Zeci de locatari ai unui bloc cu un etaj din localitatea Horia, județul Arad s-au panicat duminică după-masa, în jurul orelor 14:40 când au simțit pe casa scării, miros de ars.
Pompierii arădeni s-au deplasat cu mai multe autospeciale la fața locului, unde, din fericire nu s-a confirmat a fi un incendiu, fiind vorba doar despre degajări de fum care veneau din bucătăria unui apartament. Fumul provenea de la o tigaie uitată pe foc.
„Nu s-a confirmat incendiul; a fost vorba despre degajări de fum in bucătărie din cauza unei tigăi uitate pe foc. La Horia, la un bloc cu un etaj” a precizat pentru Special Arad, Klein Ruxandra, purtător de cuvânt al ISU Arad.
Din fericire nimeni nu a fost rănit și n-a fost nevoie de evacuarea persoanelor ce locuiesc în bloc.
Comentariile portalului
Oare fundaţia româno - chineză condusă de Lizica Mihuţ are vreun rol în organizarea acţiunii ? E tăcere totală !!!
Domnule Notaroş oare ce poţi să te aştepţi din punctul de vedere tratat de dvs. în articol de 2 ingineri unul în construcţii celălalt silvic ?
V-au luat ochii cu cazul Nadăș, în schimb smecherilor le-a ieșit manevra în satul de peste deal, în Minisul de Sus...