Noul model electric BMW, Vision Neue Klasse, va fi produs în Ungaria
BMW a lansat la salonul auto IAA Mobility de la München modelul Vision Neue Klasse, cu o platformă pe care se va construi noua generație de autovehicule electrice. Noul model are dimensiunile actualului sedan seria 3 și va fi produs la fabrica din Debrecen, Ungaria.
Producția va fi lansată în 2025 și va avea un sistem nou de gestionare a propulsiei, numit „Heart of Joy”.
„Autonomie mai mare cu 30%, încărcare mai rapidă cu 30%, eficienţă mai mare cu 25% – Neue Klasse reprezintă un salt tehnologic major care va duce EfficientDynamics la un nou nivel. Acelaşi lucru este valabil şi pentru designul său – care nu ar putea fi mai futurist”, declară Frank Weber, membru al Consiliului de Administraţie al BMW.
Surse: alba24.ro, hotnews.ro

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)