Nouă tineri au murit și alte câteva zeci sunt dispăruți după un incendiu asemănător celui de la Colectiv (FOTO-VIDEO)




O tragedie asemănătoare celei de la Colectiv a lovit orașul Oakland din statul american California.
Astfel că nouă tineri au murit și alte câteva zeci sunt dați dispăruți după ce un depozit în care aceștia erau la o petrecere a luat foc din senin. La petrecere se aflau peste 50 de persoane.
Martorii, citați de presa de peste ocean, spun că mai mulți dintre tineri s-au aruncat de la un etaj superior al clădirii sau chiar de pe clădire pentru a scăpa de flăcări. Mulți dintre supraviețuitori au suferit arsuri foarte grave.
Autoritățile încă nu au reușit să stabilească exact care sunt cauzele incendiului, iar familiile celor dispăruți în incendiu încă așteaptă ca aceștia să fie găsiți și speră ca ei să fi scăpat cu viață din incendiul care se aseamănă destul de mult cu cel izbucnit acum mai bine de un an la clubul Colectiv din București.
Surse: The Telegraph și USA Today
Comentariile portalului
Nu vrem să-l apărăm nici pe Iohannis, nici Guvernul, nici MAE, și nu știm ce înțelegeți prin „Zero Izolaționism” (poate ați vrut să (...)
Eu o sa votez în turul doi pentru democrație, nu pentru un regim autoritar.
== HELMUT ARE DREPTATE -- 12 MII ARADENI TAMPI AU VOTAT CU KAKARAU CARE NU A FACUT 1 EURO IN 10 ANI SI ALTI 8 MII TAMPI DE ARAD AU VOTAT CU UN MINCINOS NOTORIU . == (...)