sâmbãtã, 27 aprilie, 2024

Minune în Liga a 4-a! Sâmpetru German la primul punct! Rușinea cade pe Criș!

de Lucian Dănilă | 4 mai 2014, 8:58 PM | Recomandările editorilor | Sport

0

Foresta Oil Sâmpetru German a contabilizat primul punct din această ediție a Ligii a 4-a. Nu mai puțin de 25 de meciuri i-au trebuit echipei din Sâmpetru German pentru această performanță.

După rușinea de pe UTA, când a pierdut cu 27-0 în fața Bătrânei Doamne, Sâmpetru German a reușit să remizeze cu Crișul, singura echipă care a învins Bătrâna Doamnă pe arena Francisc Neumann în acest campionat! Golurile au fost marcate de Scerban, pentru gazde în minutul 30, respectiv Faur, care a deschis scorul pentru Crișul în minutul 22.

Crișul s-a deplasat la Sâmpetru German după o săptămână mai agitată, după înfrângerea din etapa anterioară cu Cermeiul. Antrenorul Lucian Ciba și-a înaintat atunci demisia, dar ea nu a fost acceptată de conducătorii grupării.

Într-un alt meci, Păulișana Păuliș a câștigat cu scorul de 2-1 la Sânicolaul Mic, cu Banatul, prin reușitele lui D. Popa și Albulescu, respectiv Fedor. În etapa viitoare, la Păuliș vine noul lider, UTA BD, echipa lui Ole Roșca fiind una dintre puținele care se pare că mai pot pune probleme formației antrenate de Roland Nagy.

16. Sp. German   25        0          1          24        15-1551

Etapa următoare (9-11 mai): Crișul – Mailat, Aqua Vest – Gloria, Curtici – Banatul, Păuliș – UTA, Tauț – Sîntana, Pecica – Sp. German, Semlac – Șiria, Lunca Teuz Cermei – Zăbrani.