Milan, campioana de minifotbal de la Arena Ionuț Popa, înfrântă de Colira Timișoara (GALERIE)

de Lucian Dănilă | 18 ianuarie 2015, 9:18 PM | Sport

2

Este perioada amicalelor (și) la minifotbal. Milan, campioana ultimelor două sezoane la campionatul de minifotbal organizat de Arena Ionuț Popa, s-a întâlnit cu echipa Colira Timișoara într-un joc amical, între prieteni, disputat la sala „Bendea”.

Colira ocupă locul 8 în puternica ligă din Timișoara, în timp ce Milan este colideră, împreună cu Șoimii Șimand, la Arena Ionuț Popa. Partida a fost echilibrată doar până la începutul reprizei secunde (s-au jucat două reprize a câte 35 de minute). Bănățenii au condus cu 2-1 la pauză, după ce la un moment dat arădenii au egalat la 1 prin reușita lui Ștefeligă. După pauză, Attila Moni a egalat la 2, dar timișorenii au apăsat pedala de accelerație deși le lipseau șase jucători din lot și s-au distanțat la 5-2. Același Ștefeligă a marcat pentru 3-7, dar în ultimele trei minute Colira a mai reușit două goluri în poarta lui Airinei și a câștigat cu 7-3.

MILAN ARAD – COLIRA TIMIȘOARA 3-7 (1-2)

Au marcat: Ștefeligă (2), Moni / Gabară, Muntean, Dimcea, Moraru, Plopeanu (3)

MILAN: Revesz, Airinei – Marius Urs, Moni, Ștefeligă, Laslău, Horvath, Ghiunghiuș, Acostăchioaie Bogdan, Heriak, Ienășescu, Sergiu Gârgari, Feieș

COLIRA: Cosacu – Gabară, Muntean, Blondea, Dimcea, Moraru, Mustață, Plopeanu, Toroapă. Au lipsit: Bucșa, Covaci, Popa, Șerbu, Ștefanovici, Tiriteu.

Arbitru: Alin Bora