Medjimorec, titular la UTA în meciul cu Sepsi! Vezi formația de start a arădenilor
Ionuț Badea a anunțat primul unsprezece cu care va începe UTA partida de pe terenul celor de la Sepsi. În lipsa lui Erico, accidentat, Badea avea de ales între Constantin Dima și Vinko Medjimorec pentru a-l înlocui pe fotbalistul brazilian.
Croatul Medjimorec a fost cel ales să înceapă titular, el revenind în primul unsprezece după o lungă absență datorată unei accidentări. Este singura modificare făcută de Badea în unsprezecele de start comparativ cu jocul cu Rapid, pierdut de UTA pe propria arenă cu 0-2.
UTA începe în următoarea alcătuire: Iacob – Vukcevic, Benga, Medjimorec, Shlyakov – Ubbink, Vorobjovas, Batha – Miculescu, Cardoso, Otele.
Rezervele Bătrânei Doamne sunt Balauru, Baravykas, Pătlăgică, Dima, Hrezdac, Laukzemis, Dangubic, Matei și Mercioiu.
Meciul Sepsi – UTA începe la ora 15:00 și va fi televizat.















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)