joi, 16 mai, 2024

Meciul dintre Universitatea Cluj și Poli Iași a fost întrerupt de o furtună violentă! Se va relua mâine

de Lucian Dănilă | 3 septembrie 2023, 4:20 PM | Sport

0

Meciul Universitatea Cluj – Poli Iași, din runda cu numărul 8 a Superligii, se va juca mâine din minutul 54, de la scorul de 0-0. Confruntarea a fost întreruptă în debutul reprizei secunde, din cauza terenului impracticabil în urma unei furtuni violente.

Repriza a doua începuse de câteva secunde când „centralul” Viorel Flueran a întrerupt jocul din cauza furtunii violente.

Vântul puternic a deplasat panourile publicitare de lângă teren pe gazon. Inclusiv câțiva dintre jucători au ajutat ca panourile să fie îndepărtate de pe suprafața de joc.

În prima repriză, „U” a ratat două bune ocazii prin Chipciu și Nistor. Apoi, Chipciu s-a accidentat, acuzând dureri musculare, astfel că sunt șanse mici ca el să joace în etapa viitoare, la Arad, cu UTA.