Locomotiva unui marfar a luat foc în apropiere de Timișoara





Alertă în Timiș, luni seară. Un incendiu a cuprins locomotiva unui tren marfar, la Șandra, informează opiniatimisoarei.ro.
Garnitura cu 11 vagoane transporta porumb, iar mecanicul a oprit imediat ce a observat flăcările și a cerut ajutor la numărul de urgență 112.
Pompierii au intervenit rapid cu mai multe autospeciale, de teamă ca nu cumva focul să cuprindă și încărcătura.
„La ora 21:35, am fost anunțați despre producerea unui incendiu la locomotiva unui marfar încărcat cu cereale, în comuna Șandra.
La locul intervenției s-au deplasat pompierii din cadrul Secției Sânnicolau Mare și Detașamentului 1 Timișoara cu trei autospeciale de stingere și un echipaj SMURD. În sprijin a fost alertat Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Biled.
Incendiul este localizat. Se manifestă la nivelul compartimentului motor.
Automotorul are 11 vagoane și transportă aproximativ 800 tone cereale.
Nu se înregistrează victime”, transmit reprezentantii ISU Timis.
Incendiu a fost stins, în cele din urmă, la ora 22:30.
Citește și:
A murit Milena, fetița în vârstă de 7 ani rănită în accidentul de vineri, produs de la Zimandcuz
Comentariile portalului
Căutați mai întâi. Două exemple: https://specialarad.ro/carti-pacanele-anticariatul-paravan-jocuri-de-noroc/ https://specialarad.ro/buna-pentru-arad-se-deschide-inca-sala-de-pacanele/ (la cel din urmă, titlul e ironic)
De ce nu scrie nimeni de "problema*jocurilor de noroc. Pe centru s-au inmultit salile mai ceva ca ciupercile dupa ploaie. La fiecare colt 3 sali de jocuri si 4 farmacii.
Rautati....ati uitat de ratustele de pe la Podgoria. Realizare si asta