Incendiu la un adăpost de animale din Sebiș. Proprietarul a ajuns la spital, iar 6 porci din gospodărie au murit





În data de 21 mai, în jurul orei 21:30, pompierii militari arădeni au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un adăpost de animale, aflat în incinta unei gospodării din orașul Sebiș.
Pentru misiune au fost alocate forțe și mijloace din cadrul Detașamentului de Pompieri Sebiș, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD.
La sosirea echipajelor de intervenție incendiul se manifesta prin ardere generalizată la nivelul acoperișului și în interiorul adăpostului, pe o suprafață de aproximativ 100 de metri pătrați.
Incendiul a fost localizat și lichidat prompt, însă în interior au fost identificați 6 porci decedați.
Echipajul SMURD a acordat îngrijiri medicale proprietarilor casei, un bărbat și o femeie în vârstă de 65, respectiv 62 de ani, care au suferit atacuri de panică. În urma evaluării medicale, bărbatul a fost transportat la spital pentru îngrijiri și investigații medicale suplimentare.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind scurtcircuitul electric.
Comentariile portalului
Cand te gandesti ca pe Bibart il deranjau coroanele mortuare, in rest sa fie iarba cat cladirile administratiilor din cimitire !
Eu as recomanda sa ii lasati sala goala, stimati clienti. Din solidaritate cu femeia.
sa terminat... trbuie sa va mutati ...aia a fost o oaza de dezordine si ati profitat de asta ... intentionat stati acolo ca a mers manevra ...eh nu mai merge