Încă 200 de ture prin municipiu, pentru transportarea betonului care va fi turnat la noul pod peste Mureș. Pe unde vor trece camioanele
Primăria Municipiului Arad informează că joi, 29 septembrie 2022, începând cu orele 06.00, constructorul contractat de municipalitatea arădeană pentru realizarea proiectului „Lucrări de amenajare traseu transport public de călători cu autobuzul care să asigure legătura pe arterele urbane între zona UTA și stradă Ștefan cel Mare” va executa lucrările de turnare a betonului aferent Etapei 1 Culee C2 – Bloc de ancoraj, la noul pod peste râul Mureș.
Pentru a transporta cantitatea necesară de beton (1.800 mc), va fi nevoie de aproximativ 200 de curse. Turnarea se va face pe parcursul întregii zile.
Mașinile care vor transporta betonul necesar lucrării vor avea următoarele trasee:
– str. Aurel Vlaicu – autostrada – str. Constatin Ticu Dumitrescu – str. Coloniștilor – str. Economului și retur
– str. Câmpul Liniștii – str. Cocorilor – str. Pădurii – calea Bodrogului – autostrada – str. Constatin Ticu Dumitrescu – str. Coloniștilor – str. Economului și retur
– str. Câmpurilor – Centură – autostrada – str. Constatin Ticu Dumitrescu – str. Coloniștilor – str. Economului și retur
– str. Câmpurilor – Centură – autostrada – str. Constatin Ticu Dumitrescu – str. Coloniștilor – str. Economului și retur
– str. Podului – str. Lungă – Porumbacului – Liviu rebreanu – Pădurii – Bodrogului – autostrada – str. Constatin Ticu Dumitrescu – str. Coloniștilor – str. Economului și retur.
La varianta retur se poate veni și pe str. Câmpia Turzii.
Din cauza condițiilor meteo care afectează lucrările pe stradă Ticu Dumitrescu, se va utiliza și următorul traseu: Autostrada – Ogorului – Calea Timisorii – Constituției – Câmpia Turzii – Economului – Șantier.
„Ne cerem scuze pentru eventualul disconfort creat și va mulțumim pentru înțelegere!”, transmite Primăria.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)