Îmbrăcăminte, încălțăminte, parfumuri și poșete contrafăcute, găsite în trei magazine din municipiul Arad
În urma mai multor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au fost depistate în trei magazine din municipiul Arad, aproximativ 910 articole de îmbrăcăminte, încălțăminte, parfumuri și poșete, purtătoare ale unor mărci cunoscute, susceptibile a fi contrafăcute.
Produsele au fost confiscate. Valoarea bunurilor este de aproximativ 77.250 de lei.
„Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat, în această săptămână, o acțiune de verificare a magazinelor din municipiu. În urma controalelor, în trei societăți comerciale au fost găsite aproximativ 910 articole de îmbrăcăminte, încălțăminte, parfumuri și poșete, purtătoare ale unor mărci cunoscute, susceptibile a fi contrafăcute. Valoarea bunurilor este de aproximativ 77.250 de lei.
Bunurile în cauză au fost ridicate în vederea confiscării, cercetările fiind continuate în trei dosare penale întocmite pentru săvârșirea infracțiunii de punere în circulație a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată”, a transmis IPJ Arad.




















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)