sâmbãtã, 27 aprilie, 2024

Gyuszi Balint: „Este un punct care nu știu dacă ajută pe cineva”

de Lucian Dănilă | 18 februarie 2023, 5:39 PM | Sport | Topic special

0

Antrenorul echipei UTA, Gyuszi Balint, spune că UTA putea să obțină cele trei puncte la meciul de astăzi de la Sibiu, având raportul ocaziilor de gol de partea ei.

S-a încheiat la egalitate, 0-0, iar UTA continuă lupta pentru a ieși din zona locurilor direct retrogradabile.

E clar că ne doream victoria și la numărul de ocazii pe care l-am avut puteam să înclinăm balanța în favoarea noastră. Ambele echipe au avut momentele lor. Sunt puțin nemulțumit de cum am arătat în prima repriză. S-au făcut niște erori evitabile. În a doua repriză ne-am ridicat nivelul. Și gazdele au forțat. E un punct care nu știu dacă ajută pe cineva.

Nu vreau să comentez arbitrajul, trebuie să mă concentrez pe altceva. Nu e un aspect pe care să-l trecem cu vederea, însă. Asta e situația, ne-am obișnuit. Astea sunt meciurile pentru care ne-am apucat de fotbal.

Asta le-am spus și băieților (n.r. cu privire la programul dificil din etapele viitoare). Trebuie să ne ridicăm la un nivel foarte bun, pentru a aduna puncte. Fanii au fost admirabili, sper că au fost mulțumiți măcar de maniera în care am jucat. Am făcut tot posibilul să ne ridicăm la nivelul lor”, a spus Gyuszi Balint după meciul de la Sibiu.

În ultimele patru etape din sezonul regulat, urmează patru meciuri foarte dificile pentru arădeni, cu Farul, CFR, FCSB și CS Universitatea Craiova.