Fiul de 16 ani al unui primar din vestul țării a omorât un copil într-un accident





Fiul primarului PNL de Liebling a cauzat o adevărată tragedie în Timiș. Ioan Munteanu, în vârstă de doar 16 ani, a luat mașina tatăl lui și a plecat cu ea la plimbare, alături de prietenii săi, deși nu avea permis. S-a întâmplat în toiul nopții, iar mica escapadă s-a sfârșit tragic. Un om a murit și alți patru au fost răniți, după ce tânărul a pierdut controlul mașinii și s-a răsturnat.
„Un tânăr în vârstă de 16 ani a condus un autoturism dinspre localitatea Folea înspre Tormac, iar la un moment dat, a pierdut controlul direcției de mers, a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. În urma impactului a rezultat decesul unui tânăr în vârstă de 16 ani, pasager în autoturism și rănirea a patru tineri, respectiv a șoferului și a încă trei tineri, doi de 15 și unul de 16 ani. În urma verificărilor efectuate în baza de date, a rezultat faptul că șoferul autoturismului nu posedă permis de conducere”,”, a transmis IPJ Timiș.
sursa: știripesurse.ro
Comentariile portalului
De o vreme încoace când auzim la știri că vreun oficial american "își manifestă îngrijorarea" pentru nerespectarea drepturilor românilor sau despre "starea democrației" ne pufnește râ (...)
Nu blama bohoțul pentru că se poartă ca un bohoț, întreabă-te de ce mai mergi la circ. Dacă arădeanul consumă, păi bohoții asta servesc
Dumnezeu să-l ierte