Extraordinara poveste a unei ospătărițe ce le-a făcut cinste unor pompieri salvatori
Tim Young și Paul Hullings, doi pompieri din New Jersey, au mers într-o dimineaţă într-o cafenea pentru a lua micul dejun. Erau extrem de obosiţi, după o tură de 12 ore plină de evenimente.
Chelnerița care i-a servit în acea zi, Liz Woodward, i-a auzit pe cei doi pompieri discutând despre tura obositoare pe care o avuseseră și a decis să le facă o surpriză.
În momentul în care Tim si Paul au mers să plătească, au rămas surprinși. În loc să primească nota de plată, au primit acest mesaj: „Azi fac eu cinste cu micul dejun. Vă mulțumesc pentru că salvați oamenii care au nevoie de ajutor și pentru că voi alergați spre locurile din care alții aleargă să iasă”.
Emoționați, i-au mulțumit chelneriţei pentru gestul ei minunat. Tim a relatat acesta întâmplare pe pagina sa de Facebook:
„Un gest atât de nobil și de distinct. Vă recomand sî mergeți la cafeneaua lui Liz și daca se întâmplă ca ea să vă servească, lăsați-i un bacșis mare”.
Povestea nu se termina însă aici. Pompierii au aflat că tatăl lui Liz, Steve, este cvadriplegic și este paralizat de 5 ani. Liz a fondat în iarnă o pagina specială pentru a strânge bani suficienți achiziționarii unui automobil special pentru persoanele cu handicap. Tim și-a mobilizat prietenii de pe Facebook să facă donații în contul lui Liz.
În doar câteva zile, ea a strâns suma de $70,000 – cu mult mai mult decât cei $17,000 de care ea avea nevoie.













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)