A început turnarea stratului de uzură pe drumul județean Dieci-Dezna
Consiliul Județean Arad anunță începerea turnării stratului de uzură pe drumul județean Dieci-Dezna. Lucrarea avansează și pe planul întăririi malurilor, fiind cea mai consistentă investiție din istorie, în acest drum județean.
Acest drum oferă o perspectivă de dezvoltare turistică inclusiv pe traseul dintre Dieci și Dezna, o zonă care până acum a fost insuficient exploatată turistic tocmai din cauza lipsei infrastructurii.
După finalizarea lucrărilor, pe cei 11,2 km ai drumului județean Dieci-Dezna se va circula în cele mai bune condiții. Drumul creează o scurtătură între DN7 Arad-Deva și stațiunea Moneasa. Este un proiect al Consiliului Județean Arad, parte a strategiei de modernizare a 750 km de drumuri județene arădene.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)