Doliu la Teatrul Clasic Ioan Slavici! După trei decenii de activitate, Maria Toth a murit
Colectivul Teatrului Clasic „Ioan Slavici” Arad își exprimă profundul regret pentru trecerea în neființă, după o lungă și grea suferință, a Mariei Toth – șef Serviciu Contabilitate.
„Maria a fost parte a colectivului nostru pentru aproape 30 de ani. Trei decenii în care a susținut demersurile artistice ale acestei instituții, fiind mai mult decât un profesionist desăvârșit al cifrelor. A înțeles și a iubit lumea teatrului, a fost o colegă așa cum mulți ne-am dori să avem. Ne va lipsi. Suntem alături de familia și oamenii dragi ei în aceste momente foarte grele”, spune Bogdan Costea, manager al Teatrului Clasic „Ioan Slavici” Arad.
Maria Toth s-a născut în 31 decembrie 1958. A absolvit Facultatea de Planificare și Cibernetică Economică din cadrul Academiei de Studii Economice București. În 1994, s-a angajat la Teatrul Clasic „Ioan Slavici” Arad, ca analist- programator, pentru ca, din 2013, să ocupe funcția de șef Serviciu Financiar-Contabilitate și Resurse Umane.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)