Doi absolvenți ai instituțiilor militare de învățământ ale MAI, repartizați la Inspectoratul de Jandarmi Județean Arad





Știri Arad. Un ofițer, promoția 2017 al Academiei de Poliție ,,Alexandru Ioan Cuza”, arma Jandarmi și un subofițer promoția 2017 al Scolii de Subofițeri Jandarmi ,,Grigore Alexandru Ghica” Drăgășani, au fost încadrați la Inspectoratul de Jandarmi Județean Arad.
Noii jandarmi au fost prezentați personalului unității și vor fi incluși într-un program de pregătire specific misiunilor pe care le vor desfășura.
Conducerea unității i-a asigurat de sprijin total și le-a urat succes în activitatea pe care o vor desfășura în cadrul inspectoratului.
Cei doi sunt sublocotenent Brezan Gabriel și sergent major Ștulea Darius Alexandru.
Comentariile portalului
V-ați prins...
De râsul curcilor cu ce "argument" vine un "jurnalist". O filmare în care persona recunoaște că a gafat pentru că s-a luat după o minciună de-a lui Nă (...)
Romania va merge mai departe, indiferent ca va iesi Gladiatorul Galeriei sau Harry Nicusor Potter, ea va ramane tot in UE, nu vor mai putea sulfari firmele de cotet ale (...)