Știri Arad. Dezvoltatorul P3 Logistic Parks, „autor“ al celei mai mari tranzacţii semnate anul trecut în sectorul spaţiilor industriale, va construi al treilea spaţiu logistic cu o suprafaţă totală de 42.800 mp în cadrul proiectului P3 Bucharest, cel mai mare din ţară, fost Europolis Logistic Park.
P3 a cumpărat proiectul Europolis Logistic Park de la austriecii de la CA Immo, într-o tranzacţie estimată de ZF la 120 de milioane de euro, valoare care a propulsat compania între cei mai mari cinci investitori din real-estate-ul local anul trecut.
„Ne gândim la spaţii şi în afara Bucureştiului, cum ar fi Timişoara, Arad, Sibiu sau Cluj-Napoca sau în localităţile învecinate, dar nu am achiziţionat încă nimic“, a spus Blake Horsley, noul country head pentru România al companiei de logistică P3 Logistic Parks. El a preluat mandatul în luna ianuarie a acestui an.
Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)