marþi, 19 martie, 2024

Dennis Man și Valentin Mihăilă au fost salvatorii Parmei. Ambii români au marcat

de - | 13 august 2022, 9:31 AM | Sport

0

Fotbaliştii români Dennis Man şi Valentin Mihăilă au marcat golurile echipei Parma, care a terminat la egalitate cu SSC Bari, 2-2, vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din prima etapă a ligii secunde italiene – Serie B.

Dennis Man a deschis scorul în min. 3, după care Bari a punctat de două ori, prin Mirco Antenucci (11 – penalty) şi Michael Folorunsho (35). Valentin Mihăilă a înscris în finalul primei reprize pentru gazde (45+2), conform Agerpres.

Man a evoluat 71 de minute, iar Mihăilă a fost integralist, primind şi un cartonaş galben în min. 45+3.