luni, 29 aprilie, 2024

Video / Dennis Man, gol de generic în Cupa Italiei! „Ce barbarie…”

de Lucian Dănilă | 12 august 2023, 10:15 PM | Sport

0

Dennis Man a fost integralist în meciul din Cupa Italiei pe care Parma l-a câștigat la scor de neprezentare în fața celor de la Bari. Arădeanul a închis tabela în minutul 79, cu o execuție de generic, cu călcâiul.

„Ce barbarie! Dennis Man, cu un golazo pe care vrei să-l vezi iar și iar”, a notat DAZN.

„Vrea să fie mereu protagonist, așa cum a arătat-o și în pregătire. În prima repriză, a trebuit să coboare mult și a făcut-o. În partea a doua, a creat patru ocazii mari de a marca, dar a ratat, până la acel călcâi. A inventat golul de 3-0”, a notat Parma Live.

Valentin Mihăilă a jucat 14 minute, el fiind încă incomplet pregătit după accidentarea suferită în meciul pe care naționala României l-a disputat cu Elveția.

După calificarea în Cupa Italiei, pentru Parma urmează debutul în Serie B. Pe 20 august, de la ora 21:30, Parma joacă pe teren propriu cu FeralpiSalo.