sâmbãtã, 27 aprilie, 2024

Denis Man, gol în etapa de debut din Serie B. Echipa sa a remizat la Frosinone

de Special Arad | 21 august 2021, 12:26 PM | Sport

0

Dennis Man (22 de ani) a marcat un gol în remiza obținută de Parma pe terenul lui Frosinone, scor 2-2, în prima etapă din Serie B.

Parma a început ezitant meciul de pe „Stadio Benito Stirpe”. Gazdele au asediat poarta veteranului Buffon în primele 30 de minute, reușind să puncteze prin Zerbin, în minutul 31. Contrar cursului jocului, Parma a egalat prin Tutino, în minutul 41. Imediat după pauză a marcat Denis Man, arădeanul reluând elegant pe lângă portarul advers în urma unei pase de la Juan Brunetta.

În minutul 89, imediat după ieșirea lui Man, gazdele au egalat prin lovitura de cap a lui Gabriel Carpentier.

Valentin Mihăilă (21 de ani), celălalt român din lotul Parmei, a lipsit. Extrema adusă de la CS Universitatea Craiova se recuperează după o accidentare.

Runda viitoare, duminică, 29 august, Parma joacă derby-ul cu Benevento, a doua favorită la promovare în viziunea caselor de pariuri.