Cristian Mihai, blocat de UTA în ultima zi de transferuri! „A cerut mai mulți bani”
Cristian Mihai a fost blocat de clubul UTA în ultima zi de transferuri. Mircea Rednic, antrenorul grupării arădene, spune că oficialii Bătrânei Doamne „au cerut mai mulți bani”.
Mihai a fost aproape să plece la Universitatea Craiova, club care a pregătit o sumă de 250.000 de euro pentru a-l achiziționa pe tânărul fotbalist arădean care îndeplinește și regula U21. Cristian Mihai nu a fost folosit de selecționerul naționalei U21, Daniel Pancu, la meciurile cu Muntenegru și Finlanda.
„A fost singurul jucător ce a avut oferte clare, problema e că – și nu o zic ca un lucru rău – clubul a cerut mai mulți bani, ceea ce mi se pare normal, a fost la un pas ca să plece în chiar ultima zi la un club din România, dar nu s-a mai întâmplat acest lucru“, spune Mircea Rednic.
Cristian Mihai a fost selectat de CIES Football Observatory, cunoscutul Institut de Istorie și Statistică a Fotbalului de la Lausanne, pe lista celor o sută de fotbaliști de mare perspectivă din fotbalul european.
Mihai este pe locul 84 în acel Top 100 pe care mai este prezent Andrei Borza de la Rapid. Primele cinci locuri în acel clasament sunt ocupate de Lamine Yamal și Pau Cubarsi, ambii de la Barcelona, Felipe Endrick de la Real Madrid, Zaire-Emery de la Paris Saint Germain și Mainoo de la Manchester United.
Citește și: Șeful ISU Arad: „Nu ne-am mai confruntat cu un număr atât de mare de incendii”


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)