Concursul Internațional de Înot Masters ,,Gaspar Ervin” , luat cu „asalt” de arădeni! Nu mai puțin de șase medalii, adjudecate!

de Special Arad | 20 martie 2018, 4:31 PM | Sport

0

A XXI-a ediție a Concursului Internațional de Înot Masters ,,Gaspar Ervin” a reunit la Bekescsaba , în Ungaria , un număr de 170 de sportivi reprezentând 40 de cluburi sportive din 5 țări.
    CS Municipal Arad a fost reprezentat de patru sportivi , care au reușit să își adjudece 6 medalii.
    O medalie de argint la 200 m bras și o medalie de bronz la 200 m mixt au fost obținute de Norbert Rusu . Karpati Adalbert a reușit să câștige o medalie de aur la 50 m fluture și una de argint la 100 m liber. Mladin Cristian s-a clasat al doilea în probele de 50 m bras și 200 m mixt, obținând astfel două medalii de argint.
    Rezultat bun a obținut și Romeo Damian , care s-a clasat pe locul cinci în proba de 100 m liber.
    Echipa de ștafetă a CSM Arad, în formula: Karpaty A. , Mladin C. , Damian R. , Rusu N. , s-a clasat pe locul patru.
    Sportivii CSM Arad se pregătesc pentru Concursul Internațional de Înot Masters de la Belgrad, unul din concursurile premergătoare Campionatelor Naționale de Înot Masters ale României.