Comunicat Traian Igaș, sentor PNL Arad
Constantin Traian Igaș: „Îi voi cere ministrului de interne revocarea subprefectului Judetului Arad din functie”
Senatorul Constantin Traian Igaș a participat astăzi la ședinta de constituire a Consiliului Local Curtici, județul Arad. Senatorul de Arad contestă abordarea greșită a doamnei subprefect în interpretarea legii pentru că nu a permis celor doi consilieri locali nominalizați pentru funcția de viceprimar să voteze în cadrul procedurii de alegere a acestuia.
„Eu o întreb pe doamna subprefect dacă toți cei 15 consilieri locali și-ar fi depus candidatura pentru viceprimar, nu le permitea să voteze? ÎI solicit să explice public care era procedura în acest caz. Având în vedere îndeplinirea în mod defectuos a atribuțiilor de serviciu și necunoașterea legii administrației publice în desfășurarea ședinței de validare a consilierilor locali și de alegere a viceprimarului îi voi cere ministrului de intere demiterea doamnei subprefect”, declară senatorul arădean.
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)