Comunicat Sergiu Bîlcea, vicepreședinte CJA

Nu este nevoie de o comisie de anchetă pentru a vedea ipocrizia deputatului Căprar şi a PSD. Deputatul Dorel Căprar a promis, încă din 2012, redeschiderea a trei spitale din judeţul Arad, Gurahonţ, Chişineu Criş şi Sântana, fără să se ţină de cuvânt. Sergiu Bîlcea, vicepreşedintele Consiliului Judeţean Arad, consideră că deputatul Căprar a folosit în trecut spitalul Gurahonţ pentru a face politică, aşa cum îl foloseşte şi acum, fără să îi pese de fapt de oamenii din comună. „Observăm că domnul deputat Căprar deplânge situaţia spitalului din Gurahonţ. Este un prilej să ne amintim că dânsul a promis redeschiderea celor trei spitale în judeţul Arad. Arădenii au văzut că de fapt au fost promisiuni demagogice, o falsă grijă pentru sănătatea arădenilor. Nu doar că nu au fost redeschise cele trei spitale, dar domnul deputat PSD nu a făcut niciun demers pentru a atinge acest obiectiv. Zero proiecte de lege, zero întrebări sau interpelări adresate miniştrilor PSD ai sănătăţii. De atunci, PSD a avut trei prim-miniştri şi numeroşi miniştri ai sănătăţii, dar domnul Căprar nu i-a deranjat cu această problemă. Tema celor trei spitale a fost actuală când domnul Căprar era în opoziţie şi vroia voturile arădenilor pentru PSD. Odată ajuns în funcţie şi PSD la guvernare, cele trei spitale au fost uitate. Mă mir că domnul deputat mai aduce în discuţie clădirea spitalului din Gurahonţ.
Dacă tot o face, îl informez pe domnul Căprar că noi promovăm descentralizarea şi, din moment ce autorităţile locale din Gurahonţ au nevoie de imobilul respectiv şi îl pot folosi în interesul comunităţii, le vom ajuta să îl preia”, a declarat Sergiu Bîlcea.
Comentariile portalului
A furat dar a și făcut .... imbecilitatea asta, bună pentru profilul de fraier și slugă, a fost dusă la o dimensiune concretă (din meandrele demenței penelisto-pesediste). Delir dement (...)
da da a spus falca ca va pune un sac de cartofi la primarie si aradenii il vor vota...vad multi aici care ii spun lui bibi ca nu va (...)
Si bl A1-3 este de 2 ani în reabilitare cu aceeasi firma. Nici la noi nu au mai venit de jumatate de an