Clubul Hamburg este în doliu! I-au găsit cadavrul după 75 de zile
Directorul de marketing al clubului Hamburg a dispărut la data de 7 ianuarie 2017, iar sursele poliției germane anunță că în port a fost găsit corpul oficialului de 44 de ani care ar fi murit înecat, cadavrul său fiind găsit, joi, după 75 de zile.
Primul indiciu care le-a arătat autorităților că este vorba de Kraus este cartea de identitate pe care au găsit-o asupra acestuia. Cu siguranța se va afla dacă vorbim despre neamț în momentul în care i se va face autopsia, cel mai probabil în cursul zilei de vineri.
„Vă rugăm să ne ajutaţi să-l găsim pe colegul nostru Timo Kraus. El a dispărut pe 7 ianuarie, în cursul serii”, a scris clubul german, pe reţelele de socializare, cu două luni și jumătate în urmă.
Ce s-a întâmplat, de fapt? Conform oficialilor lui Hamburg, Kraus (44 de ani) a plecat de la o petrecere din zona portului cu un taxi, spre gara centrală a oraşului, ultimul semnal pe telefon fiind localizat în zona portuară.
„Nu avem niciun indiciu în privința dispariției”, a spus un purtător de cuvânt al poliției locale, la momentul respectiv.
Ziarul Bild scria că soţia acestuia a anunţat dispariţia, iar în ciuda căutărilor de până atunci, care au inclus şi o navă a poliţiei, el nu fusese găsit. El ar fi trebuit să ia trenul pentru a se întoarce acasă. Timo Kraus locuia la 30 de kilometri de Hamburg.
sursa: digisport.ro

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)