Bisericuța din campusul UVVG, deschisă în perioada Sfintelor Sărbători Pascale





În preajma Sfintelor Sărbători Pascale, bisericuța de lemn din campusul Universității de Vest „Vasile Goldiș” (UVVG) din Arad își deschide porțile pentru credincioșii care doresc să se bucure împreună de Învierea Domnului Iisus Hristos, după următorul program:
Joi 02.05. 2024: 08.30 – 11.30 – Utrenia și Sfânta Liturghie și de la 18.00 – Denia celor 12 Evanghelii
Vineri 03.05. 2024: 18.00 – Denia Prohodului Domnului nostru Iisus Hristos
Sâmbătă 04.05. 2024: 10.00 – Pregătirea Paștilor
Duminică 05.05. 2024: 00.00 – Utrenia Învierii Domnului nostru Iisus Hristos și de la ora 10.00 – Sfânta Liturghie
Luni 06.05. 2024: 09.00 – 11.30 – Utrenia și Sfânta Liturghie
După Sfânta Sărbătoare a Învierii, bisericuța din campusul universitar își va relua programul obișnuit, oferind în continuare credincioșilor un loc de încărcare spirituală.
Comentariile portalului
== PT YUJY == ADURO ESTE O FIRMA DETZINUTA DE HAIMANAUA KOOLDEA PRIN INTERPUSI . --KOOLDEA A FOST COLEG CU GHITZA PUSCULITZA LA FAC DE ASFALT SI DRUMURI DE LA TIMISOARA CCA 2 ANI . (...)
LA poduri(poate ) trebuie sa fii expert sa iti dai seama daca e proiect bun sau executat corect dar cu siguranta la trotuare si strazi reabilitate e de ajuns cateva (...)
Daca mareste TVA-ul iesim in strada! Noi, astia, fara pensii speciale.