VIDEO. Bărbatul care a sunat la 112 și a anunțat că a pus o bombă în biserica Harvest, amendat și internat la Psihiatrie
Bărbatul care a sunat duminică dimineața la 112 și a anunțat că a pus o bombă în biserica Harvest, situată la intrare în comuna Vladimirescu, a fost identificat. Este din orașul Chișineu-Criș, are 35 de ani, și – potrivit informațiilor noastre – este cunoscut cu afecțiuni psihice.
Bărbatul a fost amendat cu 4.000 de lei și a fost internat la Secția Psihiatrie a Spitalului Clinic Județean Arad.
În urma primirii apelului telefonic, aproximativ 1.000 de persoane care participau la slujba religioasă s-au autoevacuat din biserică în condiții de siguranță. În urma cercetărilor efectuate la fața locului, autoritățile au transmis că alerta nu se confirmă.
UPDATE
„În urma investigațiilor efectuate de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale a fost identificat un bărbat de 35 de ani, din Chișineu-Criș, care a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 4.000 de lei, pentru alertarea falsă prin SNUAU 112, bărbatul fiind internat la secția de psihiatrie a Spitalului Județean Arad”, a transmis IPJ Arad.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)