Autoutilitară distrusă în Săvârșin, în urma unui incendiu. Nu s-au înregistrat victime





Comunicat ISU. O autoutilitară parcată pe o stradă din localitatea Săvârșin, a fost distrusă în proporție de 80%, în urma unui incendiu.
Alarma s-a dat în această noapte, în jurul orei 02:30, iar la fața locului au ajuns în cel mai scurt timp pompierii militari ai Secției Bârzava- Garda 2 Birchiș, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă. Pompierii au constatat că autoutilitara ardea violent, cu degajări mari de fum.
Incendiul a fost lichidat prompt, în limitele găsite, în aproximativ 10 minute de la sosirea acestora. Nu s-au înregistrat victime.
Cauza probabilă a fost stabilită ca fiind un scurtcircuit electric.
Pentru a preveni astfel de evenimente, respectați următoarelor măsuri:
✔ verificaţi instalaţia electrică;
✔ nu faceți improvizații la instalația electrică;
✔ asiguraţi-vă că echipamentele de iluminat electric nu sunt defecte sau neizolate;
✔ verificaţi dacă apar eventuale scurgeri de carburanți sau lubrifianți;
✔ verificați perioada de valabilitate a stingătorului din autovehicul.
Comentariile portalului
Arghir asta ospatarul, le stie pe toate, la cate mese a servit a furat meserie de la fiecare
L-ați citit? Nu ne dați și nouă sursa, că am vrea să-l citim și noi
Aveti dreptate. Se face mare tam tam la misca, ca este mizerie la fantani. Eu frecventez zilnic fantana de la Satu Nou. Nici urma de gunoi. Deci conteaza educatia. Enorm!!!