Accident mortal pe autostrada Nădlac-Deva. Șoferul unei autoutilitare și-a pierdut viața
Accident mortal, marți după masa, pe autostrada A1 Nădlac-Deva. Un bărbat în vârstă de 44 de ani – aflat la volanul unei autoutilitare – și-a pierdut viața după ce autovehiculul pe care îl conducea a intrat într-un camion oprit într-o coloană de vehicule. Accidentul a avut loc în zona nodului rutier Margina.
„La data de 15 aprilie 2025, în jurul orei 15:48, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu polițiștii Biroului Autostrăzi A1 Deva- Nădlac au constatat producerea unui accident rutier pe Autostrada A 1, la km 432.
Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat faptul că un bărbat, în vârstă de 44 de ani, a condus o autoutilitară pe Autostrada A1, Calea 2, la km 432, în zona localității Margina, iar la un moment dat a intrat în coliziune cu un autotren, condus de către un bărbat, în vârstă de 67 de ani, care s-ar fi aflat oprit în coloana de vehicule ce așteptau descărcarea în nodul rutier Margina.
Din nefericire, în urma accidentului rutier, a rezultat decesul conducătorului autoutilitarei.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, iar cercetările continuă pentru stabilirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului”, a transmis IPJ Timiș despre accident.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)