Are doar 22 de ani și spune: „am vrut să văd cum e să omori un om”! A înjunghiat un taximetrist
Incident grav în acest weekend la Timișoara. Un taximetrist a ajuns la spital după ce a fost înjunghiat de un client. Din primele informații oferite de victimă, clientul, un tânăr de 22 de ani, s-a urcat în mașină din zona centrală și a cerut să fie dus până în zona Prințul Turcesc.
Pe strada Andrei Șaguna, clientul a cerut șoferului să tragă pe dreapta. A scos un cuțit și l-a înjunghiat pe taxiemtrist în gât și în spate. Ulterior, a luat o tabletă din mașină și a fugit. Plin de sânge, taximetristul a reușit să anunțe ce s-a întâmplat pe stație, iar zona s-a umplut de colegii săi. Între timp, victima a fost preluată de o ambulanță și dus la Spitalul Județean din Timișoara, scrie pressalert.ro.
La fața locului au sosit și echipaje de la Poliție care, în colaborare cu taximetriștii, au reușit să îl localizeze pe agresor cu ajutorul GPS-ului tabletei. Individul a fost imediat săltat de polițiști și dus la audieri. Cazul a fost preluat de procurori de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Timișoara. Agresorul a fost reținut pentru 24 de ore iar în prezent se află în arestul IPJ Timiș.
Potrivit PRESSALERT, după ce a fost prins și întrebat de ce a recurs la acest gest, tânărul a declarat că „a vrut să vadă cum e să omoare un om”.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)