Aradul, printre județele sub cod galben de caniculă. Ne așteaptă temperaturi sufocante
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis luni o atenţionare cod galben de caniculă pentru 14 judeţe şi Capitala, valabilă luni şi marţi.
Meteorologii avertizează că în cursul zilelor de luni şi marţi, valul de căldură se va extinde, iar disconfortul termic va fi accentuat în vestul şi local în sudul şi centrul ţării, unde indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge pe arii relativ extinse pragul critic de 80 de unităţi.
Luni, temperaturile maxime se vor situa frecvent între 33 şi 36 de grade, mai ridicate – spre 37…38 de grade – în Banat, sudul Crişanei şi vestul Olteniei.
sursa: mediafax

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)