Anunț finalizare proiect „Granturi pentru capital de lucru acordate IMM-urilor” – RATIO WEST S.R.L.





RATIO WEST S.R.L, anunță finalizarea implementării proiectului cu titlul ” GRANT CAPITAL DE LUCRU” proiect nr. RUE 3675 înscris în cadrul Măsurii ”Granturi pentru capital de lucru”, instituită prin OUG nr 130/2020.
Proiectul se derulează pe o perioada de maxim 12 luni, începând cu data semnării contractului de finanțare cu Ministerul Economiei, Energiei si Mediului de Afaceri/ AIMMAIPE , respectiv 17.02.2021 – 17.02.2022.
Obiectivul proiectului îl reprezintă sprijinirea IMM-urilor ca reacție la pandemia COVID-19.
Prioritatea de investiții 3d – Sprijinirea capacității IMM-urilor de a crește pe piețele regionale, naționale și internaționale și de a se angaja în procesele de inovare.
Proiectul are printre principalele rezultate, următoarele:
– menținerea activității pe o perioada de minim 6 luni,
– menținerea/suplimentarea numărului locurilor de munca față de data depunerii cererii, pe o perioadă de minimum 6 luni, la data acordării granturilor
Valoarea proiectului este de 834.813,75 (valoarea totala) din care : 725.925 lei grant si 108.888,75 lei cofinanțare.
Proiect cofinanțat din Fondul European de Dezvoltare Regionala prin Programul Operațional Competitivitate 2014-2020]
Persoană de contact:
Ardelean Petronela Mihaela
0724285318
[email protected]
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)