Accidentare groaznică în Premier League! Hugo Lloris a suferit o fractură în această după amiază și a avut nevoie de mască de oxigen

de - | 5 octombrie 2019, 5:56 PM | Sport

0

Hugo Lloris, portarul lui Tottenham și campion mondial cu Franța în vara trecută la Mondialul din Rusia, a suferit cea mai groaznică accidentare din carieră.

Brighton a învins Tottenham cu scorul de 3-0 în primul meci al etapei cu numărul 8 din Premier League. Partida a oferit scene greu de privit încă din start.

La golul de 1-0 marcat de Maupay în minutul 3, campionul mondial Hugo Lloris a vrut să rețină mingea centrată de un jucător advers, însă s-a dezechilibrat și a scăpat mingea. La aterizare s-a sprijinit în cot și a suferit o ruptură.

Staff-ul medical a intervenit prompt. Portarul a avut nevoie de o mască de oxigen pentru a face față durerii. După mai bine de 6 minute de intervenție, Lloris a fost înlocuit cu Gazzaniga.

Tottenham trece printr-o perioadă extrem de nefavorabilă. Finalista Champions League a pierdut marți, în UCL, 207 pe teren propriu cu Bayern, iar acum a pierdut la scor de neprezentare pe terenul modestei Brighton.