Accident îngrozitor între două camioane! Un șofer din Nădlac a murit nevinovat, lovit de un TIR bulgar! (Foto)





Știri Arad. În urmă cu o oră, pe DN 7, între Pecica și Nădlac, a avut loc un accident de circulație deosebit de grav, în urma căruia un om a murit nevinovat.
Autocamionul marca Volovo, înmatriculat în Bulgaria, care circula din direcția Arad spre Nădlac, la kilometrul 578 plus 400 metri, într–o curbă deosebit de periculoasă, marcată cu indicatoare, nu a adaptat viteza în mers, a derapat, a intrat pe contrasens și a lovit cu semiremorca un autocamion marca MAN, înmatriculat in Arad. La volanul camionului se afla un șofer de 53 de ani din Nădlac, care a murit.
La fata locului s-au deplasat două echipaje de descarcerare, o ambulanță SMURD, o amubulanță SAJ Arad, echipaje ale Poliției rutiere și de la compania de drumuri.
Partea carosabilă este plină de ulei, fiind practic transformată într-un patinoar.
Comentariile portalului
Nu vă grăbiți cu aprecierile . Măsura care va restabili pentru totdeauna echilibrul bugetar încă nu a fost luată. Ea a fost doar dezvăluită de Ghighi Bejan (...)
Care e fenta? Ultrasul Zoli își încoarda muschii și -si ia numele altora.
#Francisc Zoltan Bun venit în România onestă ! Unii încep să se prindă de fentă. Alții persistă în prostie și sunt convinși că e bine ce se întâ (...)