A găsit o borsetă cu 13 000 de euro într-un restaurant din Pecica și a plecat cu ea în Germania. Acum are dosar penal
Comunicat. La data de 12 ianuarie 2021, în urma investigațiilor efectuate, polițiștii orașului Pecica au identificat un bărbat de 48 de ani, din județul Prahova, care la data de 11 ianuarie a.c., ar fi găsit în incinta unui restaurant din Pecica, pe spătarul unui scaun, o borsetă în care s-ar fi aflat sumele de 13.000 de euro și 3.000 de lei.
Bărbatul ar fi plecat apoi înspre Germania, fiind depistat pe teritoriul acestei țări.
Bunurile au fost recuperate, pe numele bărbatului fiind întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de însușirea bunului găsit













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)