Summer Camp Bulci, la ediția a XVIII-a: două zile de folk și spirit hippie pe pajiștea de lângă Castelul Mocioni
Festivalul Summer Camp Bulci, cunoscut în trecut sub numele de Bulci Fest, revine în această vară cu cea de-a XVIII-a ediție, programată în 7 și 8 august, de la orele 18:00, în locul devenit deja tradițional: pajiștea de lângă Castelul Mocioni din satul Bulci.
Evenimentul, unul dintre cele mai longevive festivaluri de folk și rock din județul Arad, păstrează și în acest an atmosfera „peace & love” care l-a consacrat, reunind artiști consacrați și trupe locale într-un decor natural de pe Valea Mureșului.
Programul festivalului:
Vineri, 7 august:
– RIFF
– Țapinarii
– Old Lady’s Band
– Alcan Wander
– Ale & Fly
– Felix
– Epicenter Band
– Ioana Szigeti
– The Dancing Flowers
Sâmbătă, 8 august:
– Mircea Vintilă
– Zoia Alecu
– Mircea Bodolan
– Paul Prisada
– Daniel Julean & Nicoleta Brola
– Oliver Goilean
– Daniela Grosu & Irina Klein
– Misterious Meds
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)