Doi bărbați au fost arestați la Arad după percheziții cu substanțe ilegale și probe falsificate
Doi bărbați au fost arestați la Arad după percheziții cu substanțe ilegale și probe falsificate. Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Arad, în colaborare cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Arad, au destructurat o rețea de trafic de droguri de mare risc, reținând două persoane, în vârstă de 25 și 55 de ani.
Cercetările au scos la iveală că bărbatul de 55 de ani, pe lângă implicarea în traficul de cocaină, a fost acuzat și de inducerea în eroare a organelor judiciare prin furnizarea de probe false, în încercarea de a-și diminua pedeapsa.
În urma a șapte percheziții efectuate pe 6 august 2025, autoritățile au ridicat cantități importante de droguri – inclusiv 2 MMC și 4 BMC – precum și canabis, comprimate alprazolam, aparatură pentru dozare și o sumă de bani, iar un autoturism a fost pus sub sechestru asigurător.
Pe 7 august 2025, Tribunalul Arad a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile a celor doi suspecți, care beneficiază în continuare de prezumția de nevinovăție.
Operațiunea a fost susținută de polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Arad și jandarmii Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad.
Citește și:
Femeia de aproximativ 40 de ani căzută în Mureș în zona pasarelei de la ștrandul Neptun este resuscitată acum de echipajul medicale!
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)