VIDEO: A condus pe contrasens pe centura Oradiei și s-a ales cu permisul suspendat și 1.215 lei amendă
Un șofer a circulat pe contrasens pe centura Oradiei și s-a ales cu permisul suspendat pentru 60 de zile și cu o amendă de 1.215 lei. Conform ebihoreanul.ro, șoferul este din localitatea Sântandrei și este în vârstă de 65 de ani.
Un șofer a fost surprins circulând pe contrasens, în plină zi, pe şoseaua de centură a Oradiei, în zona magazinului Leroy Merlin. Identificat de poliţiştii rutieri, acesta este un bărbat de 65 de ani din comuna Sântandrei, care s-a ales cu o amendă şi cu permisul de conducere suspendat.
Incidentul a fost filmat de pasagerul unui TIR care circula regulamentar, iar imaginile au fost publicate joi pe TikTok sub titlul „Vestul sălbatic”. În filmare se vede cum mașina mică, o Skoda cu numere de Bihor, apare pe contrasens în faţa unui TIR, fiind la un pas de coliziune cu un alt camion care circula din sens opus.
Șoferul s-a ales cu o amendă în valoare de 1.215 de lei şi cu permisul suspendat pentru o perioadă de 60 de zile.
Poliţiştii continuă şi verificările pentru identificarea şoferului autotrenului care apare în aceeaşi înregistrare şi care transporta un container modular cu o bucată mare de tablă ce atârna periculos.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)