VIDEO. Incendiu la o hală pentru depozitarea cerealelor, la Dorobanți





Pompierii Detașamentului Arad intervin, miercuri seara, cu trei autospeciale de stingere și o autospecială de intervenție și salvare de la înălțimi în localitatea Dorobanți, la un incendiu izbucnit la o hală pentru depozitarea cerealelor. Incendiul se manifestă prin ardere generalizată pe o suprafață de aproximativ 1.000 de metri pătrați.
La fața locului acționează și pompierii voluntari ai SVSU Curtici și Dorobanți.
Din primele informații, nu sunt înregistrate victime. Intervenția este în dinamică.
UPDATE
Reprezentanții ISU Arad au transmis că „în urma incendiului au ars două utilaje agricole aflate în interiorul halei și aproximativ 50 de tone de cereale depozitate în interior. Se acționează în continuare pentru îndepărtarea efectelor negative și pentru stabilirea cauzei probabilele de producere a incendiului. Din fericire, nu s-au înregistrat victime”.
Citește și: Două camioane au fost implicate într-un accident pe autostrada Arad-Timișoara
Comentariile portalului
RomaniaFilm iar deraiezi. Nu am susținut niciun plăvan și niciun covrigar. Spre deosebire de tine , care ești un fanatic susținător al tripletei Piticul Diliu-Golanul-Javrila Nu (...)
Doar pare. Puteți fi ceva mai precis? Ce "cstastrofă care urmează" susțin eu? Cât despre presupunerea dvs. potrivit căreia aș vrea să "mă dau bine" pe (...)
Violenta verbala nu e cu mult sub cea fizica si faptul ca jigniti 100% din cei 47% de votanti non-Nicusor spune si asta multe d-le Marginean, recte "Să se uite cine sunt (...)