Omorât în plină stradă pentru că agresorului nu i-a plăcut cum a parcat mașina





Un bărbat de 50 de ani din judeţul Prahova a fost omorât, în stradă, în urma unui conflict spontan cu un alt bărbat. Agresorul, nemulţumit de felul în care celălalt parcase autoturismul, s-a luat la ceartă cu acesta, iar în cele din urmă l-a lovit o dată, în faţă, iar victima a murit.
Agresorul a fost prins şi arestat preventiv. Incidentul violent a avut loc în 16 octombrie, pe o stradă din municipiul Ploieşti, unde doi bărbaţi s-au luat la ceartă din cauza modului în care unul dintre ei lăsase autoturismul, scrie digi24.ro.
„În fapt, la data de 16 octombrie 2023, în timp ce se afla pe o stradă din municipiul Ploieşti, bărbatul ar fi avut un conflict spontan cu un alt bărbat de 50 de ani, generat de o nemulţumire privind modul de staţionare al autoturismului bărbatului de 50 de ani. Ulterior, conflictul a degenerat, bărbatul de 48 de ani, lovindu-l pe celălalt o singura dată în zona feţei, acesta din urmă decedând”, informează Poliţia Prahova.
Imediat după incidentul violent, agresorul a fugit şi s-a ascuns, fiind prins miercuri, 27 martie. El a fost acuzat de loviri sau vătămări cauzatoare de moarte, iar pe numele său Tribunalul Prahova a dispus măsura arestării preventive pentru 30 de zile.
Comentariile portalului
din pacate nu este doar o poveste…este cosmarul realitatii in care ne regasim foarte multi…
Parasca a fost profesor pentru sute, poate chiar mii de politisti din intreaga lume. Ce cauta el in politica?
Nu se potriveste absolut deloc aceasta apropiere politica - biserica. De ce nu a fost reprezentat Aradul de un doctor bun sau de un profesor de calitate sau un inginer (...)