Cum se mai distrează tinerii din Arad: distrug un cărucior de cumpărături și postează pe TikTok (Video)
Un video a devenit viral în decursul zilei de astăzi, în care ni se prezintă o „cascadorie” cu care un tânăr din Arad se mândrește probabil nevoie mare: acesta aruncă de pe pasarela de peste Mureș un cărucior de cumpărături.
Videoul a fost urcat pe un cont de TikTok cu un nume la fel de civilizat precum fapta, „p1zderman” (un joc de cuvinte „strălucit”, între organul genital feminin și supereroul „spiderman”), de unde ne putem din nou da seama de gradul de educație al celor care găsesc astfel de practici ca fiind demne de admirat.
Căruciorul, cel mai probabil furat de la un supermarket din apropiere, este azvârlit de pe pasarelă și se face țăndări în momentul în care se izbește de asfalt.
Așteptăm să vedem dacă organele de ordine se autosesizează în urma acestui video care se distribuie ca „pita caldă” pe rețelele de socializare.
Noi transmitem felicitări tinerilor, dar și părinților acestora, pentru cei 7 ani de acasă…


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)