Arădeanul Daniel Jigău a urcat de trei ori pe podiumul Campionatelor Naționale de haltere seniori!
Daniel Jigău (elev al Liceului Tehnologic de Transporturi Auto „Henri Coandă” Arad) și-a reconfirmat valoarea și la finala Campionatului Național de seniori la haltere, de la Bascov-Budeasa, competiție ce a început marți și se încheie astăzi.
Sportivul pregătit la CSM Arad chiar de tatăl său, Adrian Jigău – care este și arbitru, a reușit să urce de trei ori pe a treia treaptă a podiumului la categoria 61 de kilograme: 97 de kilograme la smuls, 125 la aruncat și 222 total, pentru trei bronzuri naționale!
Daniel Jigău a devenit recent triplu campion național de juniori și a debutat în vară la Europenele de juniori de la București, el concurând la o categorie superioară, 67 de kilograme, unde a obținut trei locuri 8, cu recorduri personale. Tot în acest an, halterofilul CSM-ului s-a impus la Cupa României pentru juniori, dar și la tineret și s-a clasat pe locul 2 la Cupa României pentru seniori.
Citește și: Are cine să calce pe urmele lui Adi Jigău! Fiul său, Daniel, va evolua la „Europenele” de haltere!















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)