62 migranți, prinși la frontieră. Într-un singur automarfar s-au ascuns 46 de persoane
Doi șoferi turci au încercat să scoată pe furiș din țară zeci de migranți cu două automarfare, la Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac II.
Șoferii transportau piese auto pentru societăți comerciale din Polonia și Germania, dar în baza analizei de risc, poliţiştii de frontieră au efectuat un control amănunţit al mijloacelor de transport.
Astfel, au fost descoperiţi, ascunşi în compartimentul pentru marfă, 62 de migranți în total, doar într-unul dintre automarfare fiind ascunse 46 de persoane.
Persoanele au fost preluate și transportate la sediul sectorului pentru cercetări unde, în urma verificărilor, polițiștii de frontieră au stabilit că sunt cetăţeni din Pakistan, Bangladesh, Sri Lanka, Etiopia și Republica Centrafricană, intrați legal în țara noastră


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)