Mai multe localități din județ vor rămâne fără apă, luni, pentru câteva ore
Comunicat. Compania de Apă Arad anunță că luni, 08.08.2022, vor avea loc lucrări de reparații la rețeaua de aducțiune apă potabilă. Pentru efectuarea acestor lucrări este necesară întreruperea furnizării apei potabile în intervalul orar 08:00- 14:00 în următoarele localități: Curtici, Macea, Dorobanți, Iratoș, Sânmartin, Variașu Mare și Variașu Mic.
Compania de Apă Arad prezintă scuze utilizatorilor afectați pentru disconfortul creat.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)