Toți elevii și preșcolarii din Arad au luat parte marți, 15 februarie, la prima ediție a Zilei Naționale a Lecturii.
Între orele 11 și 14, atât elevii cât și preșcolarii au participat la o activitate desfășurată sub formă de lectură în funcție de nivelul de vârstă al copiilor.
Prin această zi se dorește ca fiecare copil să îmbrățișeze dorința de-a lectura și să descopere taina cititului.
Preșcolarii de la Grădinița Bambi din Arad și din Mândruloc au ascultat și ei povești frumoase cu ocazia Zilei Lecturii și au redescoperit cât de minunate sunt momentele în care ei cunosc lumea fascinantă a personajelor din povești, dar și învățămintele pe care le află ascultându-le.
Comentariile portalului
Dragă Propagandică, Vreau să te informez că eu nu sunt nici candidat, nici doctor în matematici ca să mă las intimidat de un "galerist" ca tine. Asta, ca răspuns (...)
În primul rând, nu am spus că ar fi analfabeți și mai știu eu cum. Apoi, cred că experiența de viață și, poate, bruma de cultură politică (...)
Manipularea continua, doar că s-a predat ștafeta de la un "jurnalist" la alt "jurnalist". * Prin anii 2018 și 2019, când era Dragnea pericolul numărul unu, mai țineți minte cum (...)