Jandarmii i-au salvat pe doi bunici și pe nepoțica lor din Arad. Au fost atacați de propriii câini





Comunicat. S-a întâmplat în această după-amiaza, in casa unei familii cu doi bunici și o nepoțică, când unul dintre cei doi câini, pe care aceștia îi dețin, a devenit agresiv si a mușcat-o pe femeie. Soțul a sărit in ajutorul acesteia, însă a căzut si el victimă fiind mușcat in repetate rânduri, mai mult și cel de al doilea câine a devenit agresiv.
În lupta pentru viața lor, cei doi bunici și-au luat nepoțica în brațe și s-au baricadat într-o camera de la parterul imobilului.
Un vecin care a auzit strigătele de ajutor si câinii lătrând, a sunat numaidecât la 112, iar un echipaj de Jandarmerie si unul de ambulanță au fost direcționate la adresa indicată.
Ajunși la fața locului, jandarmii i-au găsit pe proprietari baricadați într-o cameră, de la geam strigau după ajutor, iar câinii erau liberi în curte. Jandarmii au analizat repede situația și au luat decizia să folosească materialele de restabilire a ordinii publice, respectiv scutul de protecție, tonfa și șpray-ul iritant lacrimogen.
Astfel au reușit să-i izoleze pe cei doi câini agresivi după care, cu ajutorul scuturilor de protecție, i-au împins și imobilizat în colțul unei anexe până la sosirea echipajului de ecarisaj. În același timp echipajul medical a intervenit pentru acordarea primului ajutor celor două victime care prezentau numeroase răni pe tot corpul.
Bunicii au fost transportați la spital nu înainte ca echipajul de Jandarmerie să-i asigure că vor avea ei grijă de nepoțică până la sosirea mamei.
Câinele agresiv a fost anesteziat și transportat la Adăpostul Public Arad, urmând ca proprietarii să ia o decizie în privința lui.
Comentariile portalului
Falcă e mult mai mult decât bolojan Uitați vă la Cum arată Aradul față de Oradea de ce nu este pomenit și numele acestui ctitor de Arad el (...)
Să ne ferească Dumnezeu că acest imbecil să ajungă prim ministru să nu i dați prostului puterea că s a văzut cât de Răzbunător este
Ar trebui să faceți dosar penal la cei care au inventat Acest program de numit sumal .Care este total nefuncțional la acești tâlhari care jefuiesc pă (...)