Noi performanțe arădene în voleiul de plajă: Aur și argint marca „ProVolei” în CN de speranțe





La începutul acestei săptămâni, la Timișoara, în Parcul Rozelor, se desfășoară Campionatele Naționale de volei de plajă – categoria speranțe. CS ProVolei Arad s-a înscris la această competiție cu trei echipe la băieți și cu trei echipe la fete.
Băieții antrenorului Marius Mascovits au fost mai harnici și au început primii competiția, iar două din echipele clubului condus de prof. Radu Sabău s-au clasat pe primele doua locuri. Pe locul I și campioni naționali sunt sportivii Ispas Davis, de la CS ProVolei Arad, și Bula Victor, de la CS Westar Arad, iar pe locul II – vicecampioni naționali, sportivii de la CS ProVolei Arad, Ciobanu Raul și Onofrei Adrian.
O comportare meritorie, pentru că a fost primul lor turneu, au avut și micii sportivi Laurențiu Gherhes și Bogda Lazău (primii doi din partea dreapta a pozei), elevi ai Școlii Gimnaziale „Avram Iancu” din Arad, care s-au clasat pe locul 5.
„Joi se vor disputa finalele și la fete și tot joi se va începe Campionatul Național de volei de plajă destinat cadeților și cadetelor. Sperăm la rezultate bune și aici. Mulțumim pentru sprijinul acordat Primăriei Municipiului Arad și Consiliului Județean Arad”, ne-a declarat prof. Radu Sabău.
Comentariile portalului
Vă răspundem noi, redacția Special Arad, în locul profesorului care semnează articolul. Nu am primit o imagine, ea a fost aleasă de noi și, așa cum este (...)
Stimate domnule profesor, Am citit cu interes articolul dumneavoastră intitulat „Primim spre publicare: Doar un vis”, în care abordați provocările actuale din educație, evidențiind lipsa de (...)
Trist dar adevarat