Întreruperi temporare de curent electric vinerea aceasta (20 noiembrie) și miercurea viitoare (25 noiembrie)





E-Distribuţie Banat SA, Zona de Medie şi Joasă Tensiune ARAD anunță noi întreruperi temporare de curent electric în județ, dar asigură clienții că a redus numărul întreruperilor programate pentru lucrările de reparaţii şi întreţinere instalaţii şi reţele electrice, precum şi posturi de transformare, pentru a minimiza disconfortul clienților.
Furnizarea curentului electric va fi întreruptă parțial la Ususău vineri, 20 noiembrie, între orele 9:00 – 15:00 și la Turnu, la Variașul Mare, precum și la Variașul Mic între orele 9:00 – 16:00.
De asemenea, se va lua temporar curentul electric miercuri, 25 noiembrie, între orele 9:00 – 15:00 pe străzile Câmpurilor, Spătaru Preda, Codrii Cosminului, Radu Negru, Graurului, Curcubeului, Greierilor, Gheorghe Dima și Nicolae Golescu din municipiul Arad.
Lucrările au fost reduse la cele care sunt necesare pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și a alimenta clienții cu energie electrică în bune condiții, anunță compania într-un comunicat.
Comentariile portalului
RomaniaFilm iar deraiezi. Nu am susținut niciun plăvan și niciun covrigar. Spre deosebire de tine , care ești un fanatic susținător al tripletei Piticul Diliu-Golanul-Javrila Nu (...)
Doar pare. Puteți fi ceva mai precis? Ce "cstastrofă care urmează" susțin eu? Cât despre presupunerea dvs. potrivit căreia aș vrea să "mă dau bine" pe (...)
Violenta verbala nu e cu mult sub cea fizica si faptul ca jigniti 100% din cei 47% de votanti non-Nicusor spune si asta multe d-le Marginean, recte "Să se uite cine sunt (...)