O nouă expoziție de fotografie „Made in China” la Complexul Muzeal Arad





Foto Club Pro Arad vă invită vineri, 18 septembrie (ora 18:00), la vernisajul expoziţiei de fotografie „Made in China”, care va avea loc în curtea Muzeului de Artă din Arad (curtea interioară a Bibliotecii, totodată). Expun artiștii fotografi, membrii ai Uniunii Ziariștilor Profesioniști, Eugen Negrea, Nelu Scripciuc și Ovidiu Pop.
Evenimentul este organizat în parteneriat cu Complexul Muzeal Arad și Forumul Prieteniei și Colaborării Româno-Chineze din Arad, sub Înaltul Patronaj al Uniunii Ziariștilor Profesioniști din România și al Asociației Artiștilor Fotografi din România.
Momentele muzicale vor fi oferite de formația de muzică veche Lupus Dacus, care va interpreta melodii vechi la caval, fluier ciobănesc, cimpoi medieval, schalmei, darbuka, djembe, cimes și rainstick.
O altă expoziție-reportaj foto a avut loc la Muzeul de Artă și anul trecut, în noiembrie, tot în organizarea Foto Club Pro, în parteneriat cu Casa Româno-Chineză din Arad.
Comentariile portalului
Aveți dreptate, nu am fost atent la toate amănuntele, am insistat pe idee. Într-un comentariu anterior însă apare și această informație. Ceea ce este chiar bine, ilustrâ (...)
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.